Кожна людина в своєму житті стикається з ремонтом. Квартира, будинок або офіс. Рано чи пізно щось хочеться змінити. Добре, коли це не перший ремонт, з яким довелося зіткнутися. В такому випадку Вам відома послідовність робіт, і Ви точно не зіштовхнетеся з тими труднощами, які виникають в людей, що роблять ремонт вперше. Ми пропонуємо Вам розглянути важливі моменти, на які в першу чергу потрібно зробити акцент, плануючи монтаж електропостачання і слабкострумових мереж. Тож почнемо!

Від проектування електричних систем залежить щоденний комфорт. Більшість з нас знає, що розеток багато не буває, і краще зробити їх з запасом розраховуючи, що (як мінімум) в кожній кімнаті може виявитися обігрівач, пилосос, ноутбук і т. д.

Як приклад розглянемо ванну кімнату. Якщо Ви плануєте в ній розмістити бойлер, пральноу машину, сушарку та інші необхідні пристрої для комфорту, то в такому випадку спочатку визначається необхідний список приладів і місце їх зручного розташування для комфортного використання.

Рекомендується скласти окремий список пристроїв для кожної кімнати для того, щоб в подальшому розрахувати навантаження. Про це трохи пізніше.

Після того, як Ви визначилися з пристроями, буде потрібно спланувати розміщення меблів та інших важливих елементів в кожній кімнаті. Беремо в руки олівець і починаємо креслити. Можна використовувати програми для створення таких проектів. Ми використовуємо програму Visio, так як вона входить в стандартний пакет Microsoft Office і є загальнодоступною.

Під час створення схеми, головним завданням є не тільки визначення місць розміщення електроприладів, а й їх висота. Це потрібно для того, щоб знати, де будуть знаходитися розетки і освітлювальні прилади. Що стосується вимикачів, то їх кількість залежить від кількості світильників. Їх місцем розміщення є частина стіни, як правило біля дверного отвору. Плануючи розміщення вимикачів в першу чергу варто звертати увагу на те, куди будуть відчинятися двері. Пам'ятайте, що краще заздалегідь продумати розміщення розеток, ніж носитися з подовжувачем і переступати через дроти.

Коли Ви вже визначилися з розміщенням меблів і електроприладів - викликайте майстра. Він, в свою чергу, повинен обговорити з вами спосіб укладання кабелю (стельовий, настінний або підлоговий). Так само майстер повинен надати вам однолінійну схему, щоб в майбутньому, при роботі з електропроводкою, кожен електрик зміг з нею розібратися. А також майстер повинен розрахувати всі навантаження. Залежно від навантаження розраховується перетин проводів, вибір автоматичних вимикачів, ПЗВ і т.д.

Плануючи прокладку кабелів слабкострумових систем (наприклад кручена пара) намагайтеся уникнути місць перетину з електричною проводкою, а при монтажі відступайте 5 см від силових кабелів для того, щоб уникнути наведення. Заздалегідь сплануйте прокладку кабелів (до оздоблювальних робіт) для охоронних систем, домофона, відеоспостереження, щоб в майбутньому уникнути додаткових витрат на штроблення і обробку.

Пам'ятайте! Розводка електрики з нуля або повна заміна проводки — трудомістка робота, за яку не варто братися непрофесіоналові.

Якщо Вам потрібні поради - звертайтеся до нас! Завжди раді допомогти.