Домофон - це система, яка поєднує в собі відеоспостереження, контроль доступу і переговорний пристрій. Відеоспостереження дає можливість переглядати в режимі реального часу (або ж в режимі запису) події, що відбуваються біля Вашого будинку. Функція переговорного пристрою дає можливість розмовляти через панель виклику з відвідувачем. Контроль доступу надає можливість дистанційного керування хвірткою або воротами (НАДАЄ ДОСТУП ДО ОБ'ЄКТУ).

Розглянемо, чим хороша така система, для чого вона потрібна і як її вибрати.

Панель - перше на що потрібно звернути увагу. На передній панелі даного пристрою розміщені кнопки виклику, відеокамера, гучномовець і мікрофон. Вона встановлюється на стіну вхідних дверей або в спеціальну нішу, вирізану у стіні. Корпус виготовляється як з пластика, так і з металу. Існують аналогові і цифрові викличні панелі. Аналогові панелі проводами підключаються до абонентського пристрою. Цифрові панелі підключаються до мережі INTERNET-кабелем або до мережі Wi-Fi. У аналогових панелей передача даних йде на монітор (абонентський пристрій), де зберігаються дані, і керування здійснюється через монітор. Цифрові панелі передають дані по мережі INTERNET, переглядати і керувати ними можна практично з будь-якого пристрою.

Викличні панелі бувають одноабонентні (1 користувач/квартира) і багатоабонентні (кілька користувачів/квартир)

Абонентський пристрій зроблено у вигляді монітора з мікрофоном і динаміком. На моніторі зазвичай розміщують кнопки керування і налаштування. Також можливий зв'язок між кількома відеодомофонами. У цьому випадку кожен монітор повинен підтримувати функцію інтерком. Деякі пристрої підключаються до мережі INTERNET. Таким чином, можна керувати з різних пристроїв (переглядати записи, розмовляти, керувати замком). Управління замком зазвичай здійснюється через панель виклику, але деякі виробники випускають монітори з керуванням замком. Так, наприклад можна відкрити не тільки хвіртку, а й ворота для проїзду машини. В цьому випадку зазвичай використовується додатковий блок керування.

У будь-якому випадку вибір відеодомофона залежить від чинників його експлуатації. Але на що треба звернути увагу в першу чергу дивимося нижче.

  1. Кількість абонентів (кількість квартир, підключених до пристрою).
  2. Кількість керованих замків (для воріт, дверей).
  3. Підтримка бездротових ключів для відкриття замків.
  4. Спосіб управління (локально/дистанційно).

На даний момент рекомендуємо використовувати бездротові цифрові панелі. По-перше, не потрібен монітор: керувати можна з телефону, планшета, комп'ютера. По-друге, не потрібно прокладати зайвий кабель. По-третє , можна не використовувати абонентський пристрій і заощадити.

Але якщо у Вас вже встановлено аналоговий відеодомофон, а Ви хотіли б керувати дистанційно - не хвилюйтеся. Є додаткові модулі зв'язку, при встановленні яких Вам будуть дзвонити з домофона прямо на телефон.

З будь-яких питань і метою консультації звертайтеся до нас.